Karmelita 2M

Karmelita 2M

wtorek, 6 marca 2012

przeciągające się formalności

To w końcu Polska przecież, nic nie może zdarzyć się w terminie. Minął oczekiwany dzień kiedy to spodziewaliśmy się pozwolenie na budowe i nic. Pani ze Starostwa mówi za tydzień a potem mówi znowu że za tydzień ... Czekamy już coraz bardziej zniecierpliwieni bo chcemy zacząć starać starania o kredyt hipoteczny.
Cała reszta spraw umówiona i czeka na pozwolenie
W tym czasie zdecydowaliśmy, że będziemy budować z betonu komórkowego Solbet z dociepleniem 15 styropian moze 20 się jeszcze zobaczy. Dom ma zostać podniesiony odpowiednio wysoko, żeby ewentualnie problemy z nadmiarem wody na działce nie sprawiały kłopotu. Ponadto ekipa murarzy umówiona, im pasuje w maju więc zaczniemy budowe w maju. Za wybudowanie domu naszego projektu panowie w składzie 4 murarzy chcą okolo 30 tys. zł. W skład ich robót mają wejść: fundament, drenaż dookoła budynku, podłączenie do studzienki kanalizacyjnej, mury i wieźba dachowa bez pokrycia.
Myślimy, że to całkiem mało za taki zakres robót bo inna ekipa powiedziała 29 tys. tylko za wyciągnięcie murów. Nawet mieliśmy zstyczność z takim panem majstrem co powiedział 160 tys. za stan surowy a jeszcze inni 90 tys. Także rozbieżność jest spora. Nasi panowie rzekomo mają dobrą opinię, są panami w starszym wieku i sumienni też ponoć są i nie trzeba ich gonić do roboty. To opinie od ludzi, którym wybudowali domy więc jestem spokojna.
Kolejna rzecz - jeśli nie udanam się podnieść działki to zrobimy drenaż całej działki i pan wycenił to na 12 tys. Mamy jednak nadzieję, że nawieziemy ziemi, o którą nie tak łatwo.
Wiosna idzie wielkimi krokami, czas szybko leci oby do maja...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz