Karmelita 2M

Karmelita 2M

wtorek, 6 marca 2012

przeciągające się formalności

To w końcu Polska przecież, nic nie może zdarzyć się w terminie. Minął oczekiwany dzień kiedy to spodziewaliśmy się pozwolenie na budowe i nic. Pani ze Starostwa mówi za tydzień a potem mówi znowu że za tydzień ... Czekamy już coraz bardziej zniecierpliwieni bo chcemy zacząć starać starania o kredyt hipoteczny.
Cała reszta spraw umówiona i czeka na pozwolenie
W tym czasie zdecydowaliśmy, że będziemy budować z betonu komórkowego Solbet z dociepleniem 15 styropian moze 20 się jeszcze zobaczy. Dom ma zostać podniesiony odpowiednio wysoko, żeby ewentualnie problemy z nadmiarem wody na działce nie sprawiały kłopotu. Ponadto ekipa murarzy umówiona, im pasuje w maju więc zaczniemy budowe w maju. Za wybudowanie domu naszego projektu panowie w składzie 4 murarzy chcą okolo 30 tys. zł. W skład ich robót mają wejść: fundament, drenaż dookoła budynku, podłączenie do studzienki kanalizacyjnej, mury i wieźba dachowa bez pokrycia.
Myślimy, że to całkiem mało za taki zakres robót bo inna ekipa powiedziała 29 tys. tylko za wyciągnięcie murów. Nawet mieliśmy zstyczność z takim panem majstrem co powiedział 160 tys. za stan surowy a jeszcze inni 90 tys. Także rozbieżność jest spora. Nasi panowie rzekomo mają dobrą opinię, są panami w starszym wieku i sumienni też ponoć są i nie trzeba ich gonić do roboty. To opinie od ludzi, którym wybudowali domy więc jestem spokojna.
Kolejna rzecz - jeśli nie udanam się podnieść działki to zrobimy drenaż całej działki i pan wycenił to na 12 tys. Mamy jednak nadzieję, że nawieziemy ziemi, o którą nie tak łatwo.
Wiosna idzie wielkimi krokami, czas szybko leci oby do maja...

1 komentarz:

  1. W którym banku staracie się o kredyt? Mnie, nieco zastanawia, ile czasu będziecie na niego czekać (słyszałem, że niektórzy otrzymują decyzje dopiero po dwóch miesiącach od złożenia wniosku). Czy to prawda, że chcąc zaciągnąć tego typu kredyt, dobrze jest na początku starać się wziąć go w miejscu, w którym posiada się konto?

    OdpowiedzUsuń