Karmelita 2M

Karmelita 2M

piątek, 22 lutego 2013

Koszty instalacji co i c.w.u


Buu!!!
Mój tata pojechał za granicę popracować trochę by zarobić na nasz cudowny domek.
Ja i mój brat jesteśmy bardzo cierpliwi bo chcemy mieć swoje cudowne pokoiki:)

Jeszcze raz robimy szybki look na robote, która została wykonana.

 To co było w poprzednim poście czyli podłogówka biegnie przez nasz pokój i schodzi do kotłowni. Oczywiście w tym pokoju planujemy grzejnik takiej wielkoście jak jest w projekcie

Czarna magia :)


 Styropian na górze w pralnio-suszarni

Łazienka na górze

Pokój od frontu nad wejściem

Pokój na parterze - tu planowana jest podłoga dedykowana pod podłogówkę i pewnie będą to panele

Garaż
 Czarna magia ciąg dalszy. Wiem tylko, że dotyczy to podłogówki:)

Garaż


Hol

pomieszczenie gospodarcze - tu planowany jest malutki kaloryfer

Łazienka na dole

Miejsce na kominek

Salon i kominek

Rzut na wykusz i kuchnię

Kominek raz jeszcze


Koszty:

Za robotę instalacji co. i c.w.u zapłaciliśmy 2,5 tys. Całą instalację wykonywał Krzysiek z pomocą fachowca.
 Materiały na instalecję co. i c.w.u.  - 6700 zł
Wkład kominkowy z płaszczem wodnym - około 3 tys.
Piec Viessmann - 4650 zł
Styropian na podłogi - około  3600 zł

 jesli chodzi o piec to taki: http://www.viessmann.pl/pl/dom-jednorodzinny/Ogrzewanie/kotly-gazowe-kondensacyjne/Vitodens-100-W-wiszacy-dwufunkcyjny.html


W tej chwili domek czeka na wylewki a my na wyższą temperaturę ponieważ ciągle się utrzymuje poniżej zera w dodatku dziś zaczyna padać śnieg. Wiosno przyjdź!!

67 komentarzy:

  1. Jaka niebieskooka ślicznotka :) Gratuluje córeczki. Domek pięknie się rozwija...

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam czy była by możliwość zobaczenia państwa domku w realu bo z tego co widzę to chyba na Podkarpaciu pani buduje w jakiej miejscowości ???? z góry dziękuje

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. szczerze mowiac ciezko bedzie w najblizszym czasie zobaczyc dom. bo mieszkamy 11 km od budowy i na codzien nie jezdze tam. poza tym dom bedzie mozna zobaczyc nie wczesniej niz jak wylewki wylejemy. prosze sie odezwac po tym etapie. dom budowany jest na podkarpaciu

      Usuń
  3. Witam
    Taka rada przed wylewkami ustalic gdzie beda odbojniki do drzwi bo beda potrzebne do drzwi od pokoju, wiatrołapu , garazu no i w kuchni od spizarni. U was tez na gorze idzie podłogowka wiec porobic zdjecia. Bo puzniej przy zakładaniu odbojnikow mozna uszkodzic rurki od ogrzewania a to ciezka sprawa.
    Ja zapomnialem o kuchni i teraz bedzie kombinowanie gdzie tu dac odbojnik ach zawsze cos wychodzi
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dzieki za wskazówkę szczerze mówiąc w życiu nie wpadlibyśmy na to co Ty teraz wiesz z doświadczenia. My jednak odbojników niebędziemy montowowali.
      dzieki i pozdrawiam
      ps. gratuluje etapu, kiedy się wprowadzacie?

      Usuń
    2. Mój kolega zna ten problem:) głupi odbojnik i podłoga do skucia

      Usuń
    3. Podobnie sytuacja ma się z instalacją elektryczną - również jej przebieg warto dokładnie sfotografować, aby później nie było niespodzianki podczas mocowania obrazów czy szafek.

      Usuń
  4. Witam,
    Pani Kingo jaki kładliście styropian pod podłogówke i jaki był koszt, czy kupilście przez internet?
    A ile kosztowały rurki na co i materiał na podłogówkę?
    Dziękuje i pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Proszę jeszcze raz zaglądnąć na koniec posta dodałam tam brakujące informacje, o które pytasz
      pozdrawiam

      Usuń
  5. dzięki za przydatne informacje o kosztach

    OdpowiedzUsuń
  6. Podłogówka to genialne rozwiązanie! koszty kosztami, ale za to jaki luksus :)

    OdpowiedzUsuń
  7. O taki wpis mi chodziło, też zaczynam budowę domu i jestem na etapie wyboru systemu grzewczego. Przewidywałem podobny budżet, dzięki za informacje.
    T.

    OdpowiedzUsuń
  8. Widzę że każdy podchodzi do tematu hydrauliki taką płytką polityką że aż się nie chce patrzeć. To że rura pex typu castorama, która kosztuje około 1.8 zł mb wygląda tak samo jak rura dobrej renomowanej firmy która kosztuje 2.9 zł mb to nie znaczy, że jest takiej samej jakości, to samo się tyczy zaworków itp. A jeśli chodzi o rury polipropylenowe proponował bym w szczególności uważać system tani i trwały pod warunkiem, że jest to porządna firma Podłogówka ułożona prawidłowym schematem. Rozdzielacze to masakra nie wiem czemu ma służyć zawór z głowicom, ale w dzisiejszych czasach to już nic nie dziwi skoro ludzie potrafią zawór termostatyczny zastosować jako zawór bezpieczeństwa

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wiem, zakładają ludzie zawory trojdrogowe mieszkajace. Prostszym rozwiązaniem jest założenie zaworu termostatycznego z głowicą na rozdzielaczu ogrzewania podłogowego połączonego z bajpasem robi podobna robotę a jest tańsze. A rurki z Castorama nie wiem nie próbowałem, każdy wybiera to na co go stać.
      A tak w ogóle to o co ci chodzi?

      Usuń
    2. Wiem, zakładają ludzie zawory trojdrogowe mieszkajace. Prostszym rozwiązaniem jest założenie zaworu termostatycznego z głowicą na rozdzielaczu ogrzewania podłogowego połączonego z bajpasem robi podobna robotę a jest tańsze. A rurki z Castorama nie wiem nie próbowałem, każdy wybiera to na co go stać.
      A tak w ogóle to o co ci chodzi?

      Usuń
  9. Bardzo fajnie wszystko jest opisane, myślę, że przyda się każdemu, kto buduje dom i czeka go zakładanie instalacji elektrycznej.

    OdpowiedzUsuń
  10. Zdjęcia robią robotę, szczególnie detale, polecę tekst znajomemu by się doszkolił. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  11. Doskonale położona instalacja. Brawa dla ekipy!

    OdpowiedzUsuń
  12. Bardzo zgrabnie wykonana instalacja, naprawdę dobra ekipa Ci się trafiła

    OdpowiedzUsuń
  13. Post na pewno przyda się każdemu, kto ma przed sobą instalację do położenia.

    OdpowiedzUsuń
  14. Ogrzewanie podłogowe! Dużo Ci wychodzi jego utrzymanie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W zimie przy morzach bez dojrzewania kominkiem przy temperaturze w domu 22 koszt gazu to 500 zl

      Usuń
  15. Wow, sama bym chciała mieć ogrzewanie podłogowe! Zazdroszczę :)

    OdpowiedzUsuń
  16. Moja żona także ostatnio chce zmienić nieco ogrzewanie w naszym mieszkaniu. Chcieliśmy zdecydować się na grzejniki dekoracyjne bo to coś innowacyjnego, a dodatkowo świetnie wygląda :)

    OdpowiedzUsuń
  17. Chciałbym zapytać jak spisuje się Państwa Viessman 100w w kontekście przygotowania ciepłej wody do celów gospodarczych ? Czy długo trzeba czekać na ciepłą wodę po odkręceniu kurka ? I czy przy jednoczesnym korzystaniu w dwóch punktach z ciepłej wody ten piec rzeczywiście daje rady ?

    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Piec sprawuje się bardzo dobrze. Z łatwością 4 nasze osoby korzystają z prysznica, naczynia są mate i nie zdarzyło się że zabrakło wody. To zależy od zbiornika czyli od pojemności zbiornika. Jeśli chodzi o czas od dokręcania korka to około minuty chyba. Ale też jest tak ze w pomieszczeniach bliżej kotłowni ta ciepła woda jest szybciej. Bo zanim zejdzie z rur w obiegu...pięć jest ok nie mamy mu nic do zarzucenia. żeby uzyskać gorąca wodę pokrętło ustawione jest na 2. Po włączeniu ogrzewania wody użytkowej, gorąca wodę mamy za max 15 min

      Usuń
  18. Super blog! Gratulacje! nigdy nie myślałem jak skomplikowane może być projektowanie instalacji i koszty jej montażu! Dzięki za świetny wpis!

    OdpowiedzUsuń
  19. Ogrzewanie podłogowe to wspaniałe rozwiązanie. Zwłaszcza w łazience jest wprost cudowne! :)

    OdpowiedzUsuń
  20. Super, że robota cały czas posuwa się do przodu. Ogrzewanie podłogowe jest rewelacyjne, podjęliście dobrą decyzję :)

    OdpowiedzUsuń
  21. Widzę ogrzewanie podłogowe, fajnie, że na to się zdecydowaliście już na samym początku budowy ;) Czekam na dalsze efekty pracy :)

    OdpowiedzUsuń
  22. Bardzo trafny wpis. Z mężem dopiero mamy stan surowy, ale już pomału rozglądamy się za instalacją, fachowcami, kosztami itp

    OdpowiedzUsuń
  23. Koszty instalacji niestety bywają powalające, ja budując własny dom zignorowałam trochę tę kwestię. I szybko pożałowałam :) Ale udało mi się znaleźć coś takiego - świetny sklep z elektryką, zaoszczędziłam sporo pieniędzy na zamówieniu.

    OdpowiedzUsuń
  24. Chcąc zapewnić sobie wygodę i wysoką jakość, warto zdecydować się na okna plastikowe Lublin. Ich użytkowanie nie sprawia niepotrzebnych problemów.
    okna plastikowe lublin

    OdpowiedzUsuń
  25. Fajnie opisane, dla wielu Twoje doświadczenie z pewnością mogą się okazać przydatne. Takie blogi zawsze na plus. Pozdrowienia :)

    OdpowiedzUsuń
  26. Fajnie to opisałeś. Myślę, że wielu ludzi, którzy decydują sie na takie roboty nie ma wizji jak to bedzie wyglądało. Tutaj można podejrzeć kulisy ;)

    OdpowiedzUsuń
  27. Instalacje czasami są zawodne - dobrze byłoby umieć wykrywać poszczególne niebezpieczeństwa z ich strony o czasie. Instalacja tych czujników: https://interblue.pl/czujniki-czadu-dymu-i-gazu,c,12/ może być w tym niezwykle pomocna.

    OdpowiedzUsuń
  28. Bez dobrego projektu z dalszymi pracami to cieżko by było ruszyć dalej. Ogromne znaczenie ma również to jakie instalacje https://www.uponor.pl/pl-pl/instalacje stosujemy, jakie rozwiązania. Pomysł z ogrzewaniem podłogowym super, tym bardziej jak dziecko jest.

    OdpowiedzUsuń
  29. My postawiliśmy na bardzo nowoczesne rozwiązanie w kwestii ogrzewania, mianowicie promienniki podczerwieni. Za jakiś czas okaże się, czy była to słuszna decyzja :)

    OdpowiedzUsuń
  30. Koszty są przede wszystkim zależne od tego, jakie technologie wybieramy, jakie firmy, sprzęty, no i oczywiście zależne są od tego, jaki dom mamy, czy jest ocieplony lub czy jeszcze dodatkowo tego ocieplenia wymaga.

    OdpowiedzUsuń
  31. W naszym klimacie domy, w których mieszkamy muszą być ogrzewane. W tym celu budynki są wyposażone najczęściej w centralną instalację grzewczą. Jeśli zastanawiacie się nad najlepszym rozwiązaniem dla siebie, to polecam sprawdzić ofertę Uponor.

    OdpowiedzUsuń
  32. A z jakiej firmy macie wkłady kominkowe? My na razie planujemy zakup. Kominek w domu musi być:)

    OdpowiedzUsuń
  33. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

    OdpowiedzUsuń
  34. Bardzo pomocny wpis. Warto było tutaj zajrzeć. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  35. Bardzo ciekawie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  36. Ogrzewanie podłogowe to super sprawa. Teraz to już norma w nowych domach

    OdpowiedzUsuń
  37. Koszty mogą być rzeczywiście dość spore ale na pewno na takiej instalacji nie ma co oszczędzać, raz zrobiona będzie służyć długie lata w końcu. Na tym etapie warto także pomyśleć o instalacji kominka jako dodatkowego źródła ogrzewania.

    OdpowiedzUsuń
  38. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  39. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  40. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  41. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  42. Świetnie napisany artykuł. Mam nadzieję, że będzie ich więcej.

    OdpowiedzUsuń
  43. Fajnie to wszystko opisałaś, ciekawy post

    OdpowiedzUsuń
  44. Wartościowy wpis, dużo praktycznych informacji

    OdpowiedzUsuń
  45. Dużo przydatnych szczegółów można tutaj znaleźć

    OdpowiedzUsuń
  46. Świetnie się czyta twojego bloga

    OdpowiedzUsuń
  47. Bardzo przydatny wpis, czekam z niecierpliwością na kolejne.

    OdpowiedzUsuń
  48. Fascynujący wpis. Podoba mi się.

    OdpowiedzUsuń
  49. Takie informacje należą nie tylko do bardzo ciekawych ale i niezwykle ważnych.

    OdpowiedzUsuń
  50. A może pompa ciepła? Coraz więcej osób przechodzi na ogrzewanie domów za pomocą prądu. Poza pompą ciepła warto wtedy zainwestować w fotowoltaikę wtedy, na https://fiberlink.pl/fotowoltaika/finansowanie-dla-klientow-indywidualnych/ możecie zobaczyć jakie dotacje przysługują obecnie na taką instalacje.

    OdpowiedzUsuń
  51. Niezwykle dokłada jest ta relacja

    OdpowiedzUsuń