Karmelita 2M

Karmelita 2M

poniedziałek, 19 marca 2012

myślę w oczekiwaniu

myślę i myślę nad jakością gruntu na całej powierzchni naszej działki: jakiego jest rodzaju? czy jest dobry czy zły czy sie nadaje a jak tak czy nadaje się pod budowę domu? Wiadome jest nie od wczoraj, że aby rozwiać te wątpliwości i potem się nie borykać się np. z pękającymi ścianami należało by wykonać badania geotechniczne gruntu. Hmmm...dlaczego więc ciągle się zastanawiam? Kassa to jest to . Średnio badanie kosztuje kolo 1000zł w naszej okolicy. Z drugiej strony strach bo co to będzie jeśli się okaże, że na tym gruncie w tym miejscu nie można stawiać domu? Nasze marzenia o domu rozpadną się?
1000 zł za prawdę czy niepewność, że a nuż widelec jest ok
hmmm..........

6 komentarzy:

 1. My też budujemy karmelitę :) Tylko z jednym garażem. Niestety pieniądze to jedyna rzecz jaka utrudnia spełnienie marzeń. Wiem, że to trudna decyzja, ale chyba lepiej zdecydować się na badania. Myślę, że wszystko bedzie dobrze, ale lepiej wiedzieć wcześniej niż później martwić się pękajacymi ścianami. Trzymam kciuki! Będzie dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. I Ktos dal CI pozwolenie na budowe , bez badan geologicznych???

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm nie ktos ale Starostwo:) by otrzymac powolenie na budowe nie potrzebujesz badan geotechnicznych. Urzedowi to obojetnie jaki ty masz grunt . Na kazdym gruncie da sie wybudowac dom ALE umocnienie fundamentu i przygotowanie gruntu wyniesie cie bardzo duzo. My bedziemy kredytowac budowe i np. Bank moze wymagac od nas badan bo dla nich to istotnie na czym sie zabezpieczaja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm nie ktos ale Starostwo:) by otrzymac powolenie na budowe nie potrzebujesz badan geotechnicznych. Urzedowi to obojetnie jaki ty masz grunt . Na kazdym gruncie da sie wybudowac dom ALE umocnienie fundamentu i przygotowanie gruntu wyniesie cie bardzo duzo. My bedziemy kredytowac budowe i np. Bank moze wymagac od nas badan bo dla nich to istotnie na czym sie zabezpieczaja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmm nie ktos ale Starostwo:) by otrzymac powolenie na budowe nie potrzebujesz badan geotechnicznych. Urzedowi to obojetnie jaki ty masz grunt . Na kazdym gruncie da sie wybudowac dom ALE umocnienie fundamentu i przygotowanie gruntu wyniesie cie bardzo duzo. My bedziemy kredytowac budowe i np. Bank moze wymagac od nas badan bo dla nich to istotnie na czym sie zabezpieczaja.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmm nie ktos ale Starostwo:) by otrzymac powolenie na budowe nie potrzebujesz badan geotechnicznych. Urzedowi to obojetnie jaki ty masz grunt . Na kazdym gruncie da sie wybudowac dom ALE umocnienie fundamentu i przygotowanie gruntu wyniesie cie bardzo duzo. My bedziemy kredytowac budowe i np. Bank moze wymagac od nas badan bo dla nich to istotnie na czym sie zabezpieczaja.

  OdpowiedzUsuń