Karmelita 2M

Karmelita 2M

czwartek, 6 września 2012

Przyłącze wodno - kanalizacyjne ukończone - koszty

Zrobione i zasypane.

Koszty:
Materiały do obu przyłączy (woda i kanalizacja) ok. 1600zł
Robocizna 1350zł
Koparka 390zł
Inwentaryzacja po wykonawcza wykonana przez geodetę 450zł

Fotorelacja:)

Widok z garażu - na lewo kanalizacja, na prawo woda
 Studzienkę na szczęscie mamy na działce więc przyłącz nie jest daleki
 Rura podłączona do studzienki i zabetonowana.
 Uszczelnienie pianką montażową miejsca przyjścia rury odprowadzającej ścieki
 Montujemy wodę
 Włala!!!  :)

 Zasypujemy i koniec :)Byli i szarlatani z gazowni i odebrali skrzyżowanie rurociągu z wodociągiem. I oczywiście powiedzieli ze ich wizyta będzie płatna. Ale szczerze  nie mam zamiaru im za to płacić i basta. Uważam, że to ich obowiązek przyjechać i sprawdzić swoje przewody.. Z wodociągów również przyjechali i odebrali z sukcesem nasz przyłącz. Protokół odbioru będzie gotowy za kilka dni:)

6 komentarzy:

 1. U Nas niestety nie było możliwości przyłącza kanalizacji ;( Ale zainwestowaliśmy w przydomową oczyszczalnię i jesteśmy zadowoleni :) Koszt większy od szamba, ale przynajmniej nic nam nie śmierdzi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kawał dobrej roboty, widać precyzyjna robota. zazdroszczę, bo my jesteśmy dopiero przed podłączeniem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Faktycznie ze zdjęć wynika, że przyłącze dość dobrze zrobione i nie powinniście mieć z nim żadnych problemów w przyszłości. Należy pamiętać, że warto dbać o czystość instalacji kanalizacyjnej i dzięki https://www.stankan.pl/wuko możemy robić regularnie przeglądy oraz czyszczenie rur. Jest to dość ważne, a niestety sporo osób o tym zapomina.

  OdpowiedzUsuń
 5. Krystian Pałecki17 grudnia 2018 10:32

  Ja na swojej działce zdecydowałem się czerpać wodę z własnego ujęcia (studni). Aby woda z studni była jak najlepszej jakości, trzeba pamiętać o jej właściwym uzdatnieniu. Instalacja składająca się z zbiornika hydroforowego https://www.dostudni.pl/zbiornik-2000-ocynkowany-wimest,id1702.html, pompy hydroforowej oraz filtrów zapewnia wodę przydatną do spożycia. Czasami musimy zdecydować się na studnię np. w sytuacji gdy nie mamy przyłącza do wodociągu.

  OdpowiedzUsuń