Karmelita 2M

Karmelita 2M

czwartek, 12 lipca 2012

ups zabrakło nam blachy!

Tak to wygląda dziś:)
Niestety wbrew pozorom nie mamy zbytnich powodów do radości
Widać z przodu dachu przy gąsiorze niepokrytą część. Zabrakło blachy!
Oto jak to tego doszło:
Blachę kupiliśmy zanim powstała konstrukcja dachu więc pomiar został wzięty z projektu. Rzeczywistość okazuje się często inna a podczas budowy non stop zachodzą jakieś zmiany, podejmowane są nowe decyzje. W związku z tym, że zwiększyliśmy ścianę kolankową krokwie musiały zostać trochę wyciągnięte do przodu. Majster nam mówił ale zapomnieliśmy przekazać to do dostawcy blachy to oczywiste, że zabraknie blachy!
Blacha przyszła, blacharze zaczęli kryć i szybko się okazało, że będzie brakowało
U dostawcy zamówiliśmy dodatkowo parę arkuszy, będziemy czekać na nie kilka dni.
Blacharze obiecali, że wszystko zrobią tak, że na 100% nie będzie widać sztukowania.
Problem w tym, że brakująca blacha może przyjść w nieco odmiennym odcieniu pomimo, że zamówiona ta sama z tej samej oczywiście fabryki. Jednak fabryka może puścić te pare sztuk z innej fabrycznie rolki wtedy będziemy udupieni brzydko mówiąc.
Źli jesteśmy na cały świat przez to oczywiście w szczególności na siebie.
Mamy nadzieję, że wszystko wyjdzie dobrze
Na garaż chyba też coś zabraknie. Jutro się okaże bo mają jutro go robić

Pierwsze światło wpada przez okno. Zaczyna się czuć, że jest się w domu a nie na budowie

 Wszędzie panuje wielki bałagan. Na działce w około domu jest sajgon. Kawałki rewna, łaty odpadki z podsufitek, kawałki foli dachowej i kawałki blachy. W domu na poddaszu to samo. Czeka nas wielkie sprzątanie.

4 komentarze:

 1. Pani Kingo, będziemy jechać w Państwa stronę jutro (w niedzielę) Czy moglibyśmy wstąpić obejrzeć budowę? Będzie nas 2 rodziny które chcą budować KARMELITE. Jeśli to możliwe proszę o Pani numer telefonu na maila mojego: tosiak190@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Pani Kingo,

  Zastanawiamy się nad wyborem projektu Karmelita II, przed podjęciem ostatecznej decyzji chcielibyśmy zobaczyć jak wyglądają pewne rozwiązania w praktyce. Gdyby nie stanowiło to problemu to czy moglibyśmy obejrzeć Państwa budowę?

  Proszę o informację na adres e mail: piter716@wp.pl

  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Duzo pisze do nas ostatrnio osób, że chce zobaczyc dom. pisalam na blogu ze po skonczonym dachu zarobimy tzw"dzien otwarty" zeby te osoby mogly przyjechac i sie porozgladac. organizacyjnie jest nam ciezko sie dostosowac do kazdego kto chce zobaczyc dom poniewaz nie maieszkamy na miejscu a na budowie nie bywamy codziennie.
   jesli nie stanowi to problemy prosze poczekac jeszcze chwile a jesli wam sie spieszy to prosze sie umawiac w jakas niedziele.
   pozdrawiam

   Usuń
 3. Perforowane blachy Andritz Fiedler – jakość, dokładność, tradycja. Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem na środkową i wschodnią Europę firmy Andritz Fiedler GmbH, producenta blach perforowanych.

  OdpowiedzUsuń