Karmelita 2M

Karmelita 2M

niedziela, 29 kwietnia 2012

Dom wytyczony

Szczerze mówiąc myślałam, że od czasu mojego ostatniego posta do dzisiaj bedzie wiecej zrobione w sensie, że fundament już będzie z ziemi wystawał. Niestety. Ciągle czekamy na majstrów.
Za to bez stresu i powolutku przygotowalismy teren na ich przyjście

Mamy prąd. Jedna skrzynka założona przez PGE i druga ta na słupku nasza zamontowana na potrzeby budowy po to by swobodnie korzystać z prądu. Ten słup w niedalekiej przyszłości zostanie wymieniony na nowy i będzie stał na jednej nodze:)Wytyczyliśmy dom, postawiliśmy garaż

Na zdjęciu tego nie widać ale dom po szerokości zajmuje nam prawie cała działkę (ma 17 metrów), kawał chaty!!! Kolos. Teraz jak zobaczyłam w realu jaką powierzchnie będzie zajmował dom przeraziłam się ile pojdzie w nią kasy;/

Najważniejszy budynek na działce jest:) przeze mnie ochrzczony hihi
 podsumowanie kosztów:
prąd 2400zł + nasza skrzynka 900zł
toaleta przenośna 250zł
garaż 3x5 po jednej budowie 900zł

Dodatkowo na działce była też koparka ( zdjęcia w następnym poście), która wykopała nam dziórę na 3 m głębokości i która świetnie sciągnęła nam wszelaką wodęz działki aleo tym więcej nastęonym razem bo to pomysłmojego męza :) Koparkawyrównała także druz na podjeździe razem 350zł.
Ciągle dowozimy gruz na podjazd już we własnym zakresie bo jak zaczęli do nas dzwonić ludzie zebyśmy im porozbierali stare stajnie czy stodoły i zabrali gruz za darmo to zwątpiłam. Szkoda słów.

Zamówiliśmy blachodachówkę Pruszyński produkowaną w Szwecji z fabryki stali Acelor Mittal, gwarancja 30 lat na perforację i 15 lat na kolor,powłoka 50 mikronów za 26 złna metr kwadratowy. Pan sprzedał nam z 8 % watem pod warunkiem , że jego firma dekarska zamontuje za 14 złza metr. Wilk syty i owca cała.
Na dom wyliczone jest 300 metrów kwadratowych blachy. Łącznie 21,700zł (z oknami Fakro razy 6 i całym orynnowaniem)!!! Kolor grafit purmat

Zamówiliśmy wieźbę dachową. Ceny jeszcze nie znamy ale ilosc tak - ok 10 kubików. I to jest ilość już pomniejszona bo kladzone będzie blachą a nie ceramiką  więc na blachę kondtrukcja nie musi być az tak mocna.

A oto moja inspitacja :)


...

1 komentarz:

  1. Ile trwały wszystkie prace nad domem? Pytam, bo mnie to czeka, więc chce się realnie nastawić na termin.

    OdpowiedzUsuń