Karmelita 2M

Karmelita 2M

środa, 13 czerwca 2012

deszcz i dalsze prace murarskieDługo nic nie pisałam. Prace na budowie zwolniły głownie z powodów atmosferycznych.
Jak zaczęło padać w trakcie wylewania stropu tak jakoś nie mogło przestać do dziś!
To bardzo utrudniało pracę: samochody nie mogły wjechać na działkę, majstrowie pracowali z przerwami...


W międzyczasie strop wysechł. W związku z tym deszczem podlewaliśmy go własnoręcznie 3 razy w ciągu całego tygodnia kiedy trzeba to robić

Zrobiliśmy nawet grila i zaprosiliśmy sąsiada na niego:)

Nawet moje kochane dziecko pracowite bardzo nie miało co robić w te deszczowe dni

A tak mamy teraz przez ten deszcz - bagno!


A oto na czym skończono prace dziś

Tak jak widać podnieśliśmy ścianę kolankową z 60 cm do 100 cm. Dzięki temu zyskamy na metrach kw. przy podłodze.Majster zapewnia nas, że różnica nie będzie widoczna kiedy nakryjemy to dachem. No zobaczymy. Póki co jesteśmy zadowoleni

A na ten komin wentylacyjny ( czerwona pustak ) polecam zwrócić uwagę zanim ktoś dojdzie do tego etapu. Codzi o to, że w projekcie jest on prawie na środku pokoju! Znajduje się w pokoju od frontu. Majster zwrócił mi na niego uwagę i zaproponował przesunięcie pod ścianę a bylo to jeszcze przed wylaniem stropu.
Widać, że wychodzi już ścianka działowa do pokoju obok z balkonem nad wykuszem. Ścianki działowe w dwóch pojkach będą murowane po zrobieniu dachu.

I to jest właśnie ten pokój największy ze wszyskich i bardzo ustawny. Jak tak na niego patrzyłąm to mam go ochotę przysposobić na pokój małżeński aleeee nie podoba mi sie balkon nad wykuszem w naszym pokoju chcę mieć prywatność a to może dać mi pokój od południa, ten, który znajduje się nad taresem

Oto ten pokój - jest trochę węższy niż poprzedni.
Narazie to tylko pierwszy look na pokoje będzie wszystko widać jak wzniosą dach i postawią ścianki działowe na prawidłową wysokość

Pokój od frontu

Hol, następnie po prawej nie wymurowana jeszcze łazienka i widać oba wejścia z sypialni po lewej i z łazienki po prawej - na strych.

Strych - to część, gdzie będzie znajdowała się garderoba

Strych c.d. - na tej ścianie będzie ścianka działowa, która będzie dzielić garderobę z pralnio-suszarnią


Panowie dziś zakończyli murarkę i czekają na wieźbę dachową, która najprawdopodobniej przyjedzie w piątek. Jeśli chodzi o dach to konstrukcia zostaje bez zmian, jedynie jętki będą dłuższe o metr. Reszta tak jak w projekcie.
Panowie już zacierają ręce bo szybkimi krokami zbliża się wiecha. Dla niewtajemniczonych link :  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiecha_(budownictwo)

2 komentarze:

 1. Witaj, na początek gratuluję założenia bloga!

  mam pytanie odnośnie ścianki kolankowej o której napisałaś w powyższym poscie. Napisałaś że podnieśliście ściankę z 60 do 100cm?! Jeśli dobrze zrozumiałem i wyczytałem z projektu to podnieśliście ściankę o jeden bloczek. Czy tak?
  Wg projektu, (przekrój A-A) ścianka powinna być zbudowana z 3 bloczków. Poziom projektowy podłogi to wys. 3,03m potem ścianka do 3,65m i na tym 20cm wieńca (do 3,85m) Wychodzi mi że wasz majstger dołozył poprostu jeden pustak na obwodzie, podobnie zresztą na strychu gdzie zamiast jednego pustaka widzę dwa? Z góry dzieki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może pomyliłam się z centymetrami. Wymiary ktore podajesz z projektu zgadzaja sie. Jak będę na budowie to zmierze te ścianki. Ale tak ścianka została podniesiona o jeden pustak.
   Za wprowadzenie w blad przepraszam:)

   Usuń