Karmelita 2M

Karmelita 2M

poniedziałek, 7 lipca 2014

Dom już prawie ocieplony! i nowe problemy

Idzie robota do przodu to najważniejsze. Już prawie panowie skończyli ocieplać domek.
Dziś byłam chwilkę na budowie zerknąć i taki oto widok mnie zastał. Zastały mnie też problemy
(bo przecież bez nich się nie obędzie)...
:)))
Dom jest zagruntowany by nie ciągnęło wilgoci z zewnątrz i na tym w tym momencie zakończymy. Nie mamy teraz pieniędzy na końcowy efekt, może za parę lat, poza tym to dla nas nie jest priorytet.

Jeszcze tylko jedna strona domu i jutro osadzają parapety i koniec no chyba, że będą robić jeszcze nasz koszmarny komin. Już zdążyłam  go znienawidzić!

A oto nasz koszmar!
Komin wysoki na ponad 2 metry i nie wiadomo po co. To jeden z naszych błędów budowlanych. Aktualnie do niczego nam się nie przyda bo piec gazowy odprowadzany będzie rurką wyprowadzoną ze ściany- - podobno piec jest wtedy wydajniejszy?
Komin jest potężny - jest tam ciąg na gazowe spalanie i na klasyczny piec węglowy ( w razie gdybyśmy kiedyś zmienili piec na węglowy).
Komin nie został do końca obrobiony na etapie pokrycie dachowego i trudno dojść prawdy dlaczego tak się stało. Komin zacieka i to jest problem. Goście od ocieplenia stwierdzili, że komina nie zrobią bo jest duuuży i nie ma jak postawić rusztowania a blacha jest cienka i chyba z Chin pochodzi i oni sie na to nie piszą bo zniszczą i będzie na nich! Kazali dzwonić po tych co blache kładli by blache sciągnęli , z kolei ci od ocieplenia komin zrobią a potem znowu ci od blachy niechy przyjadą i komin obrobią i blache dookoła komina ułożą.
Grunt w tym, że jeden zwala na drugiego i nikomu się nie chce  roboty zrobić!!!
K***A mać!!! zawsze coś!!! a nawet jeśli się wydaję, że już nic złego się nie może wydarzyć to coś sie dzieje;(
W takich sytuacjach czuję się jak żeński odpowiednik Supermana - Superwoman! 
Sprawę trzeba będzie załatwić po męsku tak jak z drzwiami frontowymi kiedyś hihi
Mocy przybywaj!
7 komentarzy:

 1. Po blogu widac ze dla Pani nie ma rzeczy niemozliwych do zrobienia;-) Mam pytanie...ile wynosi wysokosc od podlogi do sufitu???i ile cm. robiliscie sufity podwieszane bo ladnie wygladaja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę zerknąć w projekt i zmierzyć ścianę od podłogi do sufitu. Sufity podwieszane są tylko w holu bo tam ukrylismy rury od wentylacji i oświetlenie, przewody a co do kuchni to z takich samych powodów co w holu.

   Usuń
 2. Faktycznie - ten komin to aż z przodu widać.. Mój tez jest z tyłu domu, aż się musze przyjrzeć, ale go chyba nie widać aż tak..
  Życzę dużo energii w znalezieniu wyjścia z sytuacji! Superwoman warto czasem byc :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nasz komin tez przeciekał. Na szczęście odkryliśmy to przez ociepleniem poddasza (inaczej kisiło by się w wacie). Z tego co mi wiadomo od u innych znajomych_budujących to dość powszechny problem. My wezwaliśmy dachowców, przyjechali, zaimpregnowali komin silikonem w płynie o problem znikł.
  Co do wykończenia komina to nasi elewatorzy też zrobili nietęgie miny na wiść o tej robocie, choć u nas komin o połowę niższy, ale ostatecznie podjęli wyzwanie.

  Życzę powodzenia w tej walce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mozna skontaktowac sie z tobą mailowo?
  Edyta

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow świetnie to wygląda. Ja też planuje się budować chodziarz po kilku latach pracy dla http://www.ocmer.com.pl i budowaniu ogromnych hal, słowo "budowa" przyprawia mnie o ciarki na plecach :D. Wygodnego mieszkania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Imponujący komin, niezwykle miło jest patrzyć, jak dom nabiera kształtów, a budowa cały czas przybliża się ku końcowi :)

  OdpowiedzUsuń