Karmelita 2M

Karmelita 2M

poniedziałek, 19 grudnia 2011

stan "zero"

Pogoda za oknem nie dopisuje wiec wszelkie prace na "placu budowy stanęły. Nie ma co marudzić bo przecież zima jeszcze nie przyszła ale deszcz posiał spustoszenie u nas na działce
W poprzednim poście pisałam, że mamy działkę z tendencją spadkową do środka i że najniższy punkt pomiarowy jest położony niżej niż rów :) ? No więc każda kropla deszczu jaka spadnie na naszą ziemię nie wsiąka w nią tylko pozostaje na powierzchni...
Postanowiliśmy więc podnieść poziom działki o metr może półtora.
Nieopodal naszej miejscowości trwają prace budowlane związane z budową obwodnicy pod Euro 2012. Na wpół legalny handel ziemią kwitnie. Wyjechałam kiedyś w teren by pokręcić się po tej budowie, pozaczepiałam panów od wywrotek, zapytali tylko ile tej ziemi chcę i na kiedy.
Za godzine zadzwonił jeden z nich i krzyknął cenę 150 zł za transport, na którym mieści się (jak obiecywał 16 kubików a zwykle wywrotka zabiera 10). Przekalkulowałam i słowo stało się ciałem.
Następnego dnia zaczęli zrzucać ziemie. Zamówiliśmy 20 wywrotek.
Niestety nie udało mi się zrobić zdjęć jak zwożą mi ziemie, nie chciałam ich stresować (patrz-na wpół legalny). Okazało się jednak, że nie ma tam 16 kubików jak bajerował ale max 14 przy pełnym załadunku a z tym bywało różnie. Ale podarowałam bo faktycznie zwozili najlepszej jakości ziemi tą, którą stosują pod nasypy drogowe a i panowie obicali 2 wywrotki gratis i gruz na podjazd.
Jeszcze się tych gratisów nie doczekaliśmy:)
Za kilka dni zamówiliśmy koparkę, która rozplantowała ziemie na 1/3 działki.

Oto kilka "mokrych" fotek (stan na 18 grudnia 2011


W tych 28 arach te 20 wywrotek zniknęło nawet nie wiem gdzie, wniosek trzeba więcej!
Deszczysko napadało a ta najlepszej jakości ziemia nie przepuszcza go.

 kropla w morzu potrzeb


Niestety obecnie jest przerwa w pracach ziemnych i ziemią  tymczasowo nie handlują... mówią, że może na wiosne więc najprawdopodobniej dalsze transporty będą zwożone już w trakcie budowy.

No więc można by rzec, że stan "zero" jest gotowy.
Kiedy dostaniemy pozwolenie na budowę (podobno luty), i zaczniemy  lać fundamenty, mamy zamiar zrobic kompletny drenaż całego terenu, który pozwoli nam by w przyszłości woda na naszej działce "znikała" szybciej.

W oczekiwaniu na... znaleźlismy
 1. ekipę budowlaną - budowę domu w stanie surowym otwartym bez dach wycenili na 28 tys. zł
 2. skład budowlany, w którym zaopatrzymy się w materiały - materiał wycenione na 50 tys. zł
W  następnym poście napiszę o materaiłach, z których mamy zamiar budować dom

A tymczasem coś przyjemniejszego... projekt naszego przyszłego domku:)

Karmelita 2M


Tylna elewacja
przyszłe zmiany: wykusz do likwidacji z powodu małej funkcjonalności, dużych kosztów budowy, jest to jeden z większych "mostków termicznych". Balkony i okna nie będą półokrągłe z powodu kosztów a my chcemy je obniżyć więc będą kwadratowe. Nie będzie wylewanego betonowego tarasu, zastąpimy go drewnianym tarasem.Marzy mi się wyspa kuchenna ale nie wiem czy przy tym metrarzu zmieści się? spiżarkę zostawić czy zrezygnować z niej?

PARTER


1. WIATROŁAP3,61 m26. POKÓJ / GABINET12,37 m2
2. HOL9.18 m27. ŁAZIENKA3,44 m2
3. KUCHNIA8,85 m28. POM. GOSPODARCZE3,35 m2
4. SPIŻARNIA2,28 m29. KOTŁOWNIA6,53 m2
5. SALON + JADALNIA30,94 m210. GARAŻ33,31 m2


PODDASZE (w nawiasach podano powierzchnie przy podłodze)

1. KOMUNIKACJA5,67 m25. ŁAZIENKA7,21 (11,66) m2
2. POKÓJ13,78 (18,18) m26. STRYCH (do adaptacji)21,43 (40,86) m2
3. POKÓJ15,60 (19,47) m2
4. POKÓJ15,54 (19,41) m2


Elewacja frontowa


A może Wymacie jakieś propozycje zmian? Chętnie poczytam:)

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!

6 komentarzy:

 1. Hej :) trafiłam tu przez muratora, szukając wszędzie informacji dotyczących karmelity :) My ruszamy z budową po Wielkanocy a póki co jesteśmy dokładnie na takim samym etapie:) też zastanawiam się cały czas nad jakimiś zmianami, które warto by wprowadzić:) fajnie, że wszystko tu opisujesz, ja też mam zamiar zacząć jak tylko znajdę jakąś dłuższą chwilę :) I też marzy mi się wysepka w kuchni, aczkolwiek wtedy koniecznie trzeba zrezygnować ze spiżarki:) życzę postępów w budowie i będę śledzić Wasze dalsze poczynania :):)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj, dzięki za wspis!
  My chcieliśmy wprowadzić dużo więcej zmian niby dla nas małych ale dla projektanta były one grube i kosztowene więc zrezygnowalyśmy z nich.
  Jeśli chodzi o kuchnię to nie mam zamiaru rezygnować ze spiżarki a jak najbardziej mam zamiar miec wyspę choćby metr na metr:). Mieszkaliśmy już trochę w domu i z doświadczenia wiem, że spiżarka i pomieszczenie gospodarcze to pomieszczenia niezastępione tzw. na wszystkie pierdulki które musisz mieć pod ręką.
  Tak jest orzynajmniej dla mnie więc nie zrezygnuje.
  Mam naszieje, że ten pomysł z wyspą uda się dzięki usunięciu scianki id strony sroły (na projekcie).
  A masz jakiś plan na zrobienie poddasza nad garażem? Bo ja chce po jednej części zrobić garderobe a po drugiej pralnio suszarnię.
  Największy problem mam nadal z oknami od tlewacji tylnej, nie wiem czy zmieniac je czy sostawic tak jak zrobiłam. Wiem tylko, że z pokoju gościnnego chcę mieć wyjście na taras...ufff ale sie spisałam. koniecznie załuż dziennik budowy . Karmelita to nowy projekt i budujących go jest niewielu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. hej ciesze się ze wszystko opisujesz. My po 2 latach zdecydowaliśmy się na budowę po przejrzeniu projektów jestem zachwycona Karmelitą małą...ale jeszcze decyzja nie zapadła. pozdrawiam i życzę powodzenia:)Ania

  OdpowiedzUsuń
 4. Dom absolutnie przepiękny, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony projektem wnętrz i pomieszczeń. Jedna, jedyna rzecz która bym zmienił to te "kule", które są według mnie całkowicie zbędne. Mimo wszystko dom prezentuje się świetnie. Trzeba przyznać, że wasza budowa domów Wrocław zapowiada się interesująco.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Miło cofnąć się do początków i pierwotnego projektu! Wiem, że dom jeszcze nie jest skończony, ale już wygląda pięknie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam ile pustakow porotherm 25 i drutu weszlo w budowe?

  OdpowiedzUsuń